Pielgrzymi Summorum Pontificum w Rzymie wraz z bp Kozonem i kardynałem Comastri

Angelo Comastri Czeslaw Kozon

Angelo Cardinal Comastri and Bishop Czeslaw Kozon

Uroczystość Najświętszego Imienia Maryi, 12 września 2018, Rzym – Msza Święta dziękczynna z okazji jubileuszu 30-lecia powstania Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP) rozpocznie 26 października 2018 VII międzynarodową pielgrzymkę Populus Summorum Pontificum. Mszę św. o godz. 18 będzie celebrował w kościele Santissima Trinità dei Pellegrini ks. Charles Ike, FSSP, który przyjął świecenia kapłańskie w Nigerii w 2017 r.

W sobotę 27 października pielgrzymi zgromadzą się o godz. 9.30 w bazylice San Lorenzo in Damasco na adoracji Najświętszego Sakramentu, która poprzedzi uroczystą procesję do Bazyliki św. Piotra na Watykanie, gdzie w samo południe JE biskup Kopenhagi Czesław Kozon, odprawi Mszę św. pontyfikalną. Homilię wygłosi JE kardynał Angelo Comastri, archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej.

O godzinie 18 JE nuncjusz apostolski Monsignor François Bacqué odśpiewa pierwsze nieszpory Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata w kościele Santissima Trinità dei Pellegrini.

W niedziele 28 października, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (wg tradycyjnego kalendarza), celebrowane będą dla pielgrzymów dwie Msze św.: o godz. 9.30 przez Instytut Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana w kościele Gesù e Maria dla wiernych pragnących wziąć udział w modlitwie Anioł Pański na placu Świętego Piotra; i o godzinie 11 przez JE biskup Kozona w Kościele Santissima Trinità dei Pellegrini.

Podczas trzech dni pielgrzymki pielgrzymi będą modlić się w intencji Kościoła i świętości kapłaństwa.


Nb.: W piątek 26 października w Audytorium Augustinianum odbędzie się całodzienne spotkanie na temat motu proprio Summorum Pontificum w świecie, zorganizowane przez Paix Liturgique i międzynarodowe stowarzyszenia Una Voce i Juventutem.
Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z paixliturgique@gmail.com
rencontreSP

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s